Bobcat E19

Etusivu » Uudet koneet » Bobcat » Minikaivukoneet » Bobcat E19

Bobcat E19

BOBCAT on tuonut markkinoille uudet 1 – 2 tonnin minikaivukoneet. Uusi mallisto yhdistää tehokkuuden, hydrauliikan hallinnan jouheuden, tilavan ja mukavan kuljettajan ympäristön sekä erinomaisen huollettavuuden. Uusien mallien ohjaamot ovat suunniteltu Euroopassa eurooppalaisille ihmisille, joten tilaa ja mukavuutta on. Saatavissa myös turvakatoksella. Muuttuvatilavuuksisten mäntäpumppujen ja hammaspyöräpumpun yhdistelmä takaa hydrauliikan tehokkuuden. Alavaunu on hydraulisesti leviävä antaen maksimaalisen vakauden kaivutöihin. Kaksinopeuksinen vaihdelaatikko on vakiona. Optiona on saatavissa Pilot Control -hydrauliikka sekä Auto-Shift automaattinen vaihteisto.
Uusien mallien huollettavuus on huippuluokkaa.

Tekniset tiedot:

Moottorin teho 9,9 / 2500 kW (r/min)
Hydrauliikkapumpun tuotto 41,3 l/min
Irrotusvoima 10371 N
Maksimi kaivusyvyys 2385 mm
Työpaino 1877 kg

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Pekka Karjalainen : Konemyyjä, Pohjois-Suomi

Pekka Karjalainen

Konemyyjä, Pohjois-Suomi

0400 160 808 pekka.karjalainen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-10-10T15:15:28+00:00