Doosan DX10Z

Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Minikaivukoneet » Doosan DX10Z

Doosan DX10Z

 

Doosan DX10Z: Eurooppalaista suunnittelua, ilman peränylitystä. Parasta DX10Z:ssa on sen kompakti koko – vain 710mm leveänä kokoon vedettynä se mahtuu lähes kaikista oviaukoista ja taittuva TOPS-kaari on vakiovarusteena. DX10Z toimii vaivatta seinien vieressä tai muuten ahtaissa tiloissa. Nämä pienet ulkomitat eivät kuitenkaan tarkoita pientä suorituskykyä – alavaunu levenee 1100mm levyiseksi tehden DX10Z:ta yhden leveimmällä jalanjäljellä varustetuista saman luokan minikaivukoneista. Tämä tarjoaa perustan lähes voittamattomalle nostokyvylle. Ohjaamo on mukava, tilava jaloille sekä hiljainen ja moniasentoiset Joystick -ohjaimet takaavat miellyttävän työskentelykokemuksen. DX10Z on loistava kone vuokrauskäyttöön, purkutöihin, maisemointiin ja moniin muihin kohteisiin.

Tekniset tiedot:

Työpaino: 1179 kg
Moottori: 7.4 kW / 9.9 HP
Leveys: 710 mm
Max. kaivu-ulottuma (lyhyt/pitkä puomisto): 3093 mm
Max. kaivusyvyys (lyhyt/pitkä puomisto): 1820 mm
Max. tyhjennyskorkeus (lyhyt/pitkä puomisto): 1818 mm
Max. Kaivuvoima (kauha): 8294 N
Max. Kaivuvoima (varsi): 5550 N
Ajonopeus (nopea/hidas): 3.1 / 2.1 km/h

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Pekka Karjalainen : Konemyyjä, Pohjois-Suomi

Pekka Karjalainen

Konemyyjä, Pohjois-Suomi

0400 160 808 pekka.karjalainen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-11-14T13:58:35+00:00 heinäkuu 3, 2017|