Doosan DX210W-5

 

  • Doosan DX210W-5 on taloudellinen mutta tehokas!

Doosan DX210W-5

 

Doosan pyöräalustaiset kaivinkoneet tarjoavat luotettavuutta sekä tehokkuutta eri ympäristöissä!

Uusin Doosan DX210W-5 Stage IV -päästövaatimukset, ilman DPF-suodatinta, täyttävä pyöräalustainen kaivukone on varustettu jo legendaarisella DL06P-moottorilla, joka on epäilemättä yksi luotettavimmista ja taloudellisimmista moottoreista, joita Doosan on koskaan suunnitellut – nyt jopa 10% pienemmällä polttoaineen kulutuksella edellismalliin verrattuna. Mukavuus on huippuluokkaa: Ohjaamon melua on vähennetty 4 dBA:lla, varusteisiin kuuluu automaattinen ilmastointi ja lyhyemmät Joystick -ohjaimet mahdollistavat ennennäkemättömän ohjattavuuden ollen samalla ergonomisesti miellyttävät. Nostokapasiteetti edessä on kasvanut jopa 8% kun taas sivuilla jopa 15% edelliseen malliin verrattuna.

Ota yhteyttä myyntiimme ja kysy tarjous!

Koneesta saatavilla myös taittopuomilla (arti. malli).

Tekniset tiedot:

Työpaino: 20,800 – 21,700 kg
Moottori: Doosan DL06P
Moottorin teho: 141.2 kW / 189.3 HP at 1900 RPM
Pääpumput max. Tuotto: 2 x 236 l/min
Sylinteri lkm: 6
Ajonopeus (High / Low / Creep): 35 / 33 / 9 / 4 km/h
Maksimi vetovoima: 210 – 12 ton
Suositeltu kauhatilavuus: 0.51 – 1.49 m³
Äänenpainetaso (sisäinen/ulkoinen): 70 dB(A) / 101 dB(A)
Kokonaisleveys: 2530 mm
Pyörityssäde vastapainoon: 2755 mm
Suurin korkeus (Mono / Arti puomi): 3,590 mm / 3,265 mm
Suurin pituus (Mono / Arti puomi): 9,430 mm / 9,225 mm
Kauhan kaivuvoima: 13.4 t
Kaivuvoima (vakio puomisto): 11.5 t
Max. kaivu-ulottuma (Mono / Arti puomi): 9,980 mm / 9,385 mm
Max. kaivusyvyys (Mono / Arti puomi): 6,160 mm / 5,605 mm
Max. kaivukorkeus (Mono / Arti puomi): 10,140mm / 10,435 mm

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Pekka Karjalainen : Konemyyjä, Pohjois-Suomi

Pekka Karjalainen

Konemyyjä, Pohjois-Suomi

0400 160 808 pekka.karjalainen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-11-21T14:09:50+00:00