Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Pyöräkuormaajat » Doosan DL220-5

Doosan DL220-5

 

Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Pyöräkuormaajat » Doosan DL220-5
  • Doosan DL220-5 pidemmille matkoille - Ota yhteyttä myyntiimme!

Doosan DL220-5

 

Doosanin keskikokoiset pyöräkuormaajat tarjoavat kauhatilavuudet 1,9-2,3 kuutiometrin välillä!

Doosan DL220-5 ja DL250-5 soveltuvat D200-5:ta paremmin pitemmille matkoille, sillä niissä on mekaaninen voimansiirto. Varren paksu rakenne tuo kestävyyttä vaikuttamatta näkyvyyteen. Koneessa ei tarvita DPF-suodatinta päästövaatimusten täyttämiseksi. DL220-5 on saatavilla myös High-lift -mallina käyttäjille, jotka tarvitsevat korkeampaa lastauskykyä.

Ota yhteyttä myyntiimme ja kysy tarjous!

Tekniset Tiedot:

Työpaino:12365 kg
Kauhatilavuus: 2,2 m³
Moottori:Doosan DL06P – EU Stage IV compliant
Sylintereiden lukumäärä: 6
Moottorin teho:160 hp (119 kW) at 2.100 RPM
Moottorin vääntö:735 Nm at 1400 rpm
Kaatokuorma (suorassa / käännettynä):9705 kg / 8570 kg
Nostokorkeus (kauhan kääntökohta): 3,860 m / 4,300 m
Irroitusvoima:102 kN
Vakiorenkaat:20.5 R25
Akseliväli: 3,010 m
Kääntösäde:5,475 m / 5,950 m
Kokonaispituus: 7,445 m
Kokonaisleveys: 3,280 m

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Pekka Karjalainen : Konemyyjä, Pohjois-Suomi

Pekka Karjalainen

Konemyyjä, Pohjois-Suomi

0400 160 808 pekka.karjalainen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2018-10-05T14:45:17+00:00