Doosan DA30-5

Doosan DA30-5

 

28 tonnin hyötykuormalla varustettu DA30-5 on suunniteltu täyttämään sekä katu- että maasto-olosuhteiden tuomat vaatimukset. DA30-5 sopii vaikeisiinkin materiaalin siirtotehtäviin haastavimmilla tiealustoilla tarjoten samalla ensiluokkaista mukavuutta kuljettajalle ohjaamon ollessa hiljainen ja ergonominen. Erikoismuotoiltu runko ja rakenne takaavat matalan painopisteen ja kuorman jakautumisen tasaisesti.

Tekniset tiedot:

Moottori: Scania DC9
Moottori syl lm / tilavuus: 5 rivissä syl / 9.3 l
Moottoriteho brutto: 370 HP (276 kW) @ 2,100 RPM
Moottoriteho: netto 362 HP (270 kW) @ 2,100 RPM
Suurin vääntö: 1,873 Nm @ 1,300 RPM
Lavan tilavuus (SAE 2:1): 16.8 m³
Tiheys materiaali (SAE 2:1): 1.64 t/m³
Kokonaispaino (SAE 2:1): 51,400 kg
Ajoneuvopaino (SAE 2:1): 23,400 kg
Tehopaino, tyhjänä: 12.1 kW/t
Tehopaino, kuormattuna: 5.47 kW/t
Vaihteisto: ZF 8 EP320 väliakseli
Vaihteet: 8F / 4R
Max. ajonopeudet (1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8): 5 / 8 / 11 / 15 / 22 / 30 / 42 / 55 km/h
Jarrut etu: Öljykylpyiset levyjarrut
Jarrut taka: Öljykylpyiset levyjarrut
Hidastin: Pakokaasujarru ja vaihteistohidastin
Lavamateriaali (pohja – sivut – etu): 400 BN (12 – 10 – 8 mm)
Kokonaispituus: 9558 mm
Leveys: 2990 mm
Kuormauskorkeus: 3560 mm
Kääntösäde ISO 7457: 7680 mm

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Pekka Karjalainen : Konemyyjä, Pohjois-Suomi

Pekka Karjalainen

Konemyyjä, Pohjois-Suomi

0400 160 808 pekka.karjalainen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-12-20T09:07:37+00:00