Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Minikaivukoneet » Doosan DX19

Doosan DX19

Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Minikaivukoneet » Doosan DX19

Doosan DX19

 

DX19 on suunniteltu käyttäjä lähtökohtana ja se tarjoaa optimaalisen ergonomian. Ohjaamossa on suuret ikkunat ja ohuet pilarit näkyvyyden maksimoimiseksi. Samalla ohjaamon lattia on mahdollisimman tasainen puhtaanapitoa helpottaen. Hyötysuhteeltaan loistava hydrauliikkajärjestelmä käyttää moottorin voiman tehokkaasti. Tämä mahdollistaa pehmeän käyttökokemuksen ja luokan parhaimmistoon lukeutuvat murtovoimat, jotka yhdessä laajan lisälaitevalikoiman kanssa tarjoavat monipuoliset käyttökohteet. Äärimmäisissä oloissa testatut ominaisuudet ja teräksinen perälauta takaavat mielenrauhan työskennellessä.

Tekniset Tiedot:

Työpaino: 1,781 / 1,894 kg
Moottori: 9.9 kW / 2,500 RPM
Leveys: 980 / 1,360 mm
Max. kaivu-ulottuma (lyhyt/pitkä puomisto): 4,039 / 4,214 mm
Max. kaivusyvyys (lyhyt/pitkä puomisto): 2,385 / 2,565 mm
Max. tyhjennyskorkeus (lyhyt/pitkä puomisto): 2,566 / 2,693 mm
Max. Kaivuvoima (varsi): 10.4 / 9.3 kN

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-11-14T13:57:22+00:00