Doosan DX530LC-5 SLR

Doosan DX530LC-5 SLR

 

Parempaan ulottuvuuteen! DX530LC-5 on pätevä yleiskone, mutta SLR-malli sopii vielä paremmin erikoistehtäviin, kuten järvien tai pengerten kaivuutöihin tai muualle, missä normaalia pidempi ulottuvuus on välttämätöntä. Kuten normaalimallissa, myös SLR:ssä Scanian kärkipään moottorit ovat pienentäneet polttoaineen kulutusta keskimäärin 5% edellisestä mallista.

Pitkäpuominen tela-alustainen kaivukone.

Tekniset Tiedot:

Työpaino: 50.0 – 51.9 ton
Moottori: Scania dc13
Moottorin teho: 283 kw (379.5 hp) @ 1800 rpm
Pääpumput max. tuotto: 2 – 355 liter/min
Sylinteri lkm: 6
Ajonopeus: 3.1 – 5.4 kmh
Vetovoima: 38.8 ton
Kokonaisleveys: wide 3340 mm narrow 2990 mm
Suurin korkeus (vakio puomisto): 3935 mm
Suurin pituus (vakio puomisto): 16195 mm
Pyörityssäde vastapainoon: 3800 mm
Max. kaivu-ulottuma (vakio puomisto): 19615 mm
Max. kaivusyvyys (vakio puomisto): 15125 mm
Max. kaivukorkeus (vakio puomisto): 14435 mm

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-11-14T14:02:47+00:00