Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Pyöräkuormaajat » Doosan DL200TC-5

Doosan DL200TC-5

Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Pyöräkuormaajat » Doosan DL200TC-5

Doosan DL200TC-5

 

Doosanin keskikokoiset pyöräkuormaajat tarjoavat kauhatilavuudet 1,9-2,3 kuutiometrin välillä!

Hydraulisella HST-voimansiirrolla varustettu DL200-5 on omaa luokkaansa ketterissä pyöräkuormaajissa. Kyky liikkua vaivattomasti etenkin lyhyempiä matkoja ja tehokas ”moottorijarrutus” takaavat hyvän ohjattavuuden myös kapeissa ja ahtaissa paikoissa. Moottorissa ei tarvita DPF-suodatinta päästövaatimusten täyttämiseksi. DL200-5 sopii moniin työympäristöihin; mukaan lukien kunnosspitotehtäviin, kierrätykseen tai maatalouskäyttöön. Polttoaineen kulutuksessa saadaan aikaan säästöjä, kun teho ja nopeus voidaan aina suhteuttaa oikein kyseisen työtehtävän mukaan.

Ota yhteyttä myyntiimme ja kysy tarjous!

Tekniset tiedot:

Työpaino: 11640 kg
Kauhatilavuus: 1,9 m³
Moottori: Perkins 1204F – EU Stage IV compliant
Sylintereiden lukumäärä: 4
Moottorin teho: 142 hp (106 kW) at 2.200 RPM
Moottorin vääntö: 560 Nm at 1400 rpm
Kaatokuorma  (suorassa / käännettynä): 9635 kg / 8510 kg
Nostokorkeus (kauhan kääntökohta): 3,730 m / 4,200 m
Irroitusvoima: 100 kN
Vakiorenkaat: 20.5 R25
Akseliväli: 2,900 m
Kääntösäde: 5,245 m / 5,795 m
Kokonaispituus: 7,135 m
Kokonaisleveys: 3,280 m

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2018-10-05T14:24:20+00:00