Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Pyöräkuormaajat » Doosan DL250TC-5

Doosan DL250TC-5

Etusivu » Uudet koneet » Doosan » Pyöräkuormaajat » Doosan DL250TC-5

Doosan DL250TC-5

 

Doosanin keskikokoiset pyöräkuormaajat tarjoavat kauhatilavuudet 1,9-2,4 kuutiometrin välillä! Doosan DL250TC-5 soveltuu sekä kauha- että aurakäyttöön mekaanisen voimansiirtonsa ansiosta. Varren paksu rakenne tuo kestävyyttä vaikuttamatta näkyvyyteen. Koneessa ei tarvita DPF-suodatinta päästövaatimusten täyttämiseksi. DL250TC-5 on saatavilla myös High-lift -mallina käyttäjille, jotka tarvitsevat korkeampaa lastauskykyä.

Ota yhteyttä myyntiimme ja kysy tarjousta!

Tekniset tiedot:

Työpaino: 13.545 kg
Kauhatilavuus: 2,4 m³
Moottori: Doosan DL06P, 6 cylinders – EU Stage IV compliant
Moottorin teho: 172 hp (128 kW) at 2.100 RPM
Moottorin vääntö: 804 Nm at 1400 rpm
Kaatokuorma (suorassa / käännettynä): 11135 kg / 9835 kg
Nostokorkeus (kauhan kääntökohta): 3858 mm / 4302 mm
Irroitusvoima: 107 kN
Vakiorenkaat: 20.5 R25
Akseliväli: 3.010 mm
Kääntösäde: 5475 mm / 6045 mm
Kokonaispituus: 7.475 m
Kokonaisleveys: 3.280 m

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2018-09-10T12:32:21+00:00