Doosan DX180HLC-5

Doosan DX180HLC-5

 

DX180HLC-5 tarjoaa normaalimallia korkeamman maavaran. Päivitä tuottavuutesi uudella vahvalla ja varmatoimisella DX180HLC-5 tela-alustaisella kaivukoneella. Kehitys 3. sukupolvesta 5. sukupolveen tarkoittaa, että Doosanin korkeita standardeita on jälleen nostettu. DX180LC-5 on varustettu Perkins 1204F-moottorilla, joka on Stage IV päästöluokassa jopa 3% pienemmällä kulutuksella ja 10% suuremmalla nostokapasiteetilla.

Tekniset tiedot:

Työpaino: 18,500 kg
Moottori: Perkins 1204F
Moottorin teho: 94.9 Kw / 127Hp @ 2000rpm (SAE J1349)
Pääpumput: 2 x 152 l/m
Sylinterien lkm: 4
Ajonopeus: 5.1 / 3.1 km/h
Vetovoima: 12.5 / 20.5 t
Suositeltu kauhatilavuus: 0.70 – 0.57 m³
Äänenpainetaso (sisäinen/ulkoinen): 68 dB(A) – 100 dB(A)
Kokonaisleveys: 2,900 mm (Narrow)
Suurin korkeus (vakio puomisto): 3,080 mm
Suurin pituus (vakio puomisto): 8,720 – 8,845 mm
Pyörityssäde vastapainoon: 2,530 mm
Kauhan kaivuvoima: 13,1 t
Kaivuvoima (vakio puomisto): 9.3 t
Max. kaivu-ulottuma (vakio puomisto): 8985 – 9350 mm
Max. kaivusyvyys (vakio puomisto): 5955 – 6455 mm
Max. kaivukorkeus (vakio puomisto): 9325 – 9245 mm

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-11-14T12:43:19+00:00