Doosan DX225LC-5

Doosan DX225LC-5

 

Valitse DX225LC-5: Doosanin uusi 5. sukupolven tela-alustainen kaivukone, joka tarjoaa uuden designin lisäksi lisää tehoa, kestävyyttä ja ketteryyttä. Uusi DX225LC-5 antaa merkittäviä etuja muihin 21-tonnisiin kaivukoneisiin verrattuna. Se saa voimansa todistetusti kestävästä 6-sylinterisestä nestejäähdytteisestä Doosan DL06P-moottorista, joka toimii 4-sylinterisiä moottoreita matalammalla kierrosalueella. Korkeampaa tehoa on helppo arvostaa: DX225LC-5 tarjoaa enemmän vetovoimaa, enemmän vääntöä ja jopa 17% suuremman nostokapasiteetin, niin edestä kuin sivultakin. Samalla kun moottorin teho on noussut 5%, polttoaineen kulutusta on vähennetty jopa 4%.

Tekniset tiedot:

Työpaino: 22 100-23 000 kg
Moottori: Doosan DL06P
Moottorin teho: 124 kW / 166 HP at 1800 RPM
Pääpumput: 2 x 206.5 l/min
Sylinterien lkm: 6
Ajonopeus: 3.0 / 5.5 km/h
Vetovoima: 14.6 – 27.5 t
Suositeltu kauhatilavuus: 0.45 – 1.49 m³
Äänenpainetaso (sisäinen/ulkoinen): 70 dB(A) (ISO 6396)
Kokonaisleveys: 2990 mm
Suurin korkeus (vakio puomisto): 2980 mm
Suurin pituus (vakio puomisto): 9495 mm
Pyörityssäde vastapainoon: 2795 mm
Kauhan kaivuvoima: 15.2 t
Kaivuvoima (vakio puomisto): 12.6 t
Max. kaivu-ulottuma (vakio puomisto): 9880 mm
Max. kaivusyvyys (vakio puomisto): 6080 mm
Max. kaivukorkeus (vakio puomisto): 9450 mm

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2018-11-12T16:30:30+00:00