Doosan DX235LC-5

Doosan DX235LC-5

 

DX235LC-5 vastaa asiakkaiden tarpeisiin, jotka etsivät entistä esim. DX225LC-3 -mallia korkeampaa suorituskykyä ja vakautta. Sen ominaisuuden, etenkin alavaunu, ovat verrattavissa jopa DX255LC-5:n. Mukavuudessa etuuksia ovat muun muassa tilava ohjaamo, selkeät hallintalaitteet, erinomainen näkyvyys, suorituskykyinen ilmastointi ja ylimääräinen säilytys/tavaratila.

Tekniset tiedot:

Työpaino: 22800 kg
Moottori: Doosan DL06P
Moottorin teho: 124 kW (169 HP) @ 1800 rpm (SAE J1995)
Pääpumput: 2 x 206.5 l/m
Sylinterien lkm: 6
Ajonopeus: 3 / 5.5 km/h
Vetovoima: 27.5 / 14.9 ton
Suositeltu kauhatilavuus: 0.51 – 1.49 m³
Äänenpainetaso (sisäinen/ulkoinen): 69 dB(A) – 102 dB(A)
Kokonaisleveys: 2990 mm
Suurin korkeus (vakio puomisto): 3130 mm
Suurin pituus (vakio puomisto): 9505 mm
Pyörityssäde vastapainoon: 2755 mm
Kauhan kaivuvoima: 16.5 t
Kaivuvoima (vakio puomisto): 12.6 t
Max. kaivu-ulottuma (vakio puomisto): 9465 mm
Max. kaivusyvyys (vakio puomisto): 6080 mm
Max. kaivukorkeus (vakio puomisto): 9450 mm

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-11-14T12:39:14+00:00