Doosan DX530LC-5

Doosan DX530LC-5

 

DX530LC-5 kehittämisessä on keskitytty huoltovapaan työajan ja tuottavuuden lisäämiseen. Ohjaamo, joka jo ennestään loistaa tilavuudella ja ergonomiallaan, on entistä kehittyneempi tarjoten mahdollisuuden lisätyökaluille ja esimerkiksi polttoaineenkulutuksen tarkkailulle reaaliajassa ohjauspaneelista. Scanian kärkipään moottorit ovat pienentäneet polttoaineen kulutusta keskimäärin 5% ja sivunostokapasiteetti on kasvanut jopa 12% edellisestä mallista.

Tekniset tiedot:

Työpaino: 52,100 kg
Moottori: Scania DC13
Moottorin teho: 283 kW (379.5 HP) @ 1800 rpm (SAE J1995)
Pääpumput: 2 x 355 l/m
Sylinterien lkm: 6
Ajonopeus: 3.1 / 5.4 km/h
Vetovoima: 38.8 ton
Suositeltu kauhatilavuus: 1.71 – 3.6 m³
Äänenpainetaso (sisäinen/ulkoinen): 71 dB(A) – 106 dB(A)
Kokonaisleveys: 3340 / 2990 mm (Narrow)
Suurin korkeus (vakio puomisto): 4165 mm
Suurin pituus (vakio puomisto): 11530 mm
Pyörityssäde vastapainoon: 3800 mm
Kauhan kaivuvoima: 27.5 t
Kaivuvoima (vakio puomisto): 25.1 t
Max. kaivu-ulottuma (vakio puomisto): 10765 mm
Max. kaivusyvyys (vakio puomisto): 6765 mm
Max. kaivukorkeus (vakio puomisto): 9705 mm

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2019-02-12T13:16:30+00:00