Doosan DX235LCR-5

Doosan DX235LCR-5

 

DX235LCR-5, legendaarinen malli jo syntyessään. Se on yksi eniten myytyjä mallejalle, esimerkiksi DX170W:n kanssa. Kone on varustettu lyhytperäisten (peränylitys vain n. 8.5 cm) kokoluokkansa suurimmilla voimilla ja tarkalla hallittavuudella. DX235LCR-5 antaa kompaktista olemuksestaan huolimatta kuljettajalle viihtyisän työtilan ja näkyvyyden ohjaamossa kaikilla Doosan 5-sarjan monipuolisilla vakiovarusteilla. DX235LCR-5 on mahdollista valita myös puskulevyllä, sekä taittopuomilla.

Tekniset tiedot:

Työpaino: 24320 kg
Moottori: Doosan DL06P
Moottorin teho: 141 kW (189 HP) @ 1900 rpm (SAE J1995)
Pääpumput: 2 x 222 l/m
Sylinterien lkm: 6
Ajonopeus: 3.2 / 5.8 km/h
Vetovoima: 29.2 / 15.8 ton
Suositeltu kauhatilavuus: 0.51 – 1.32 m³
Äänenpainetaso (sisäinen/ulkoinen): 74 dB(A) – 103 dB(A)
Suurin korkeus (vakio puomisto): 2980 mm
Suurin pituus (vakio puomisto): 8975 mm
Pyörityssäde vastapainoon: 2310 mm
Kauhan kaivuvoima: 16.0 t
Kaivuvoima (vakio puomisto): 11.1 t
Max. kaivu-ulottuma (vakio puomisto): 9820 mm
Max. kaivusyvyys (vakio puomisto): 6670 mm
Max. kaivukorkeus (vakio puomisto): 10795 mm

Lataa PDF-esite

Ota yhteyttä myyjään

Vesa Hietala : Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

Vesa Hietala

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

040 169 0888 vesa.hietala@realmachinery.fi
Viljo Takala : Konemyyjä

Viljo Takala

Konemyyjä

045 858 6000 viljo.takala@realmachinery.fi
Riku Hietanen : Konemyyjä

Riku Hietanen

Konemyyjä

0400 514 536 riku.hietanen@realmachinery.fi
Mikko Salonen : Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

Mikko Salonen

Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann

040 562 9156 mikko.salonen@realmachinery.fi
Pekka Heikkinen : Konemyyjä

Pekka Heikkinen

Konemyyjä

0400 153 606 pekka.heikkinen@realmachinery.fi
Juuso Setälä : Konemyyjä

Juuso Setälä

Konemyyjä

044 755 0092 juuso.setala@realmachinery.fi
Jyrki Ylisarkki : Vaihtokonepäällikkö

Jyrki Ylisarkki

Vaihtokonepäällikkö

044 755 6528 jyrki.ylisarkki@realmachinery.fi
Jukka Vartola : Vaihtokonepäällikkö

Jukka Vartola

Vaihtokonepäällikkö

0400 912960 jukka.vartola@realmachinery.fi
Tero Leiniö : Konemyyjä

Tero Leiniö

Konemyyjä

0400 311 919 tero.leinio@realmachinery.fi
Asko Partanen : Konemyyjä

Asko Partanen

Konemyyjä

044 088 1931 asko.partanen@realmachinery.fi
Matti Salminen : Myyntijohtaja

Matti Salminen

Myyntijohtaja

0400 912 770 matti.salminen@realmachinery.fi

Myyjälomake

Tuotesivulla oleva myyjälomake
  • Valitse myyjä
2017-11-14T12:31:04+00:00