TOIMIPISTEEMME

Lempäälän toimipiste

RealParkinkatu 9
37570 Lempäälä
p. 020 734 7444
Avoinna ma-pe 07.00-17.00

Keravan toimipiste

Huhtimontie 10-12
04200 Kerava
p. 010 841 2600
Avoinna ma-pe 07.00-17.00

Turun toimipiste

Puutarhatie 2
21420 Lieto
p. 020 734 7442

Kuopion toimipiste

Virranniementie 5
70420 Kuopio
p. 020 734 7444
Avoinna ma-pe 8.00-16.00

Oulun toimipiste

Graniittitie 2 (Käynti Gneissitien puolelta)
90620 Oulu
p. 020 734 7444
Avoinna ma-pe 08.00-16.00

Jyväskylän toimipiste

Sepelitie 3,
40320 Jyväskylä
p. 0207 981 500
Avoinna ma-pe 08.00-16.00

Löydä meidät kartalta

HENKILÖSTON YHTEYSTIEDOT

RealMachinery

Konemyynti

Lempäälä
 
Pekka Heikkinen
Konemyyjä
0400 153 606
 
Juuso Setälä
Konemyyjä
044 755 0092
Jyrki Ylisarkki
Vaihtokonepäällikkö
044 755 6528
 
Jukka Vartola
Vaihtokonepäällikkö
0400 912960
Kerava
 
Vesa Hietala
Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi
040 169 0888
 
Viljo Takala
Konemyyjä
045 858 6000
 
Matti Salminen
Myyntijohtaja
0400 912 770
Turku
 
Tero Leiniö
Konemyyjä
0400 311 919
Hamina (Kaakkois-Suomi)
 
Riku Hietanen
Konemyyjä
0400 514 536
Kuopio
 
Asko Partanen
Konemyyjä
044 088 1931
Oulu
 
Mikko Salonen
Konemyyjä, avainasiakaspäällikkö Ammann
040 562 9156

Nostokalusto

 
Jesse Kuhlman
Myynti, henkilönostimet ja trukit, Pirkanmaa ja Etelä-Suomi
0400 820409
jesse.kuhlman@reallift.fi
 
Pasi Päkkilä
Myyntipäällikkö, nostokalusto
045 312 4742
pasi.pakkila@reallift.fi
 
Markku Kettunen
Myynti, henkilönostimet ja trukit, Etelä-Suomi
0400 516209
markku.kettunen@reallift.fi

Trukkimyynti

 
Ari Miettinen
Myynti, uudet koneet
0400 731 349
ari.miettinen@keslift.fi
 
Pasi Manninen
Myynti, käytetyt ja vuokraus, Keski-Suomi
040 773 9356
pasi.manninen@keslift.fi
 
Jesse Kuhlman
Myynti, henkilönostimet ja trukit, Pirkanmaa ja Etelä-Suomi
0400 820409
jesse.kuhlman@reallift.fi
 
Markku Kettunen
Myynti, henkilönostimet ja trukit, Etelä-Suomi
0400 516209
markku.kettunen@reallift.fi

Vuokraus

 
Tero Uusinoka
Vuokrauspäällikkö, Muu Suomi
020 734 7445
tero.uusinoka@realmachinery.fi
 
Goran Baricevic
Vuokrauspäällikkö, Etelä-Suomi
020 734 3773
goran.baricevic@realmachinery.fi
 
Toni Vänttinen
Vuokrauspalvelut
 044 758 2032
toni.vanttinen@realmachinery.fi
 


Juha Taipale
Vuokrauspalvelut
010 841 2605
juha.taipale@realmachinery.fi

 

Varaosat

1

RealMachineryn varaosien sähköposti:

varaosat@realmachinery.fi

Lempäälä
puh. 020-734 7440
Avoinna arkisin: 07.00-17.00

Kerava
puh. 0800-980 00
Avoinna arkisin: 07.00-17.00

Turku
puh. 0800-980 00
Avoinna arkisin: 08.00-16.00

Kuopio
Puh. 040 051 4496
Avoinna arkisin: 07.00-16.00

Oulu
puh. 020-734 3779
Avoinna arkisin: 08.00-16.00

Nostokalusto
puh. 010-841 2625
S-posti. tomi.kuitunen@reallift.fi
Avoinna 08.00-16.00

Trukit
myynti@keslift.fi

puh. 0400 282 347
S-posti. raimo.fransas@keslift.fi

puh. 040 587 3238
S-posti. markku.itkonen@keslift.fi

Huolto ja korjaamo

RealMachineryn huollon sähköposti:

huolto@realmachinery.fi

Lempäälä
Puh. 020 734 7441
Avoinna arkisin 07.00-17.00

Kerava
Puh. 010-841 2644
Avoinna arkisin 07.00-17.00

Turku
Puh. 020 734 7442
Avoinna arkisin 07.00-15.00

Kuopio
Puh. 040 051 4496
Avoinna arkisin 07.00-15.00

Oulu
Puh. 020 734 7449
Avoinna arkisin 07.00-15.00

Jyväskylä, trukit
huolto@keslift.fi

puh.040 743 7030
pasi.partanen@keslift.fi

 

Lisälaitteet

 
Jari Kaski
Myynti; Lempäälä
0400 188 354
jari.kaski@realparts.fi
 
Toni Pakarinen
Myynti, Lempäälä
0400 512 618
toni.pakarinen@realmachinery.fi
 
Tuukka Grönlund
Myynti, Kuopio
0400 514480
tuukka.gronlund@realmachinery.fi
 

Rahoitus

 
Arssi Ijäs
Rahoitusjohtaja
050 589 2827
arssi.ijas@realmachinery.fi

Maahantuonti

 
Marko Kierros
Maahantuonti, Bobcat
010 841 2619
marko.kierros@daetek.fi
 
Teemu Tourunen
Tuotepäällikkö, Doosan
010 841 2615
teemu.tourunen@realmachinery.fi
 
 
Markku Ruokonen
Tuotepäällikkö, Ammann
020 734 3775
markku.ruokonen@realmachinery.fi

RealParts

Myynti

 
Jari Kaski
Myynti; Lempäälä
0400 188 354
jari.kaski@realparts.fi
 
Toni Pakarinen
Myynti, Lempäälä
0400 512 618
toni.pakarinen@realmachinery.fi

Sopimushuolto ja jälleenmyynti

Sopimushuolto

Yritys Osoite Puhelin Internet-sivut
FA-Työkonehuolto Oy Itäkeskuksenkaari 9
28130 Pori
02 635 0265 www.fa-tyokonehuolto.fi
Haminan Seudun Auto Ky Kisällinkatu 17
48770 Kotka
040 536 1867 www.haminanseudunauto.net
Hannun Kone Oy Rullakkotie 9
80100 Joensuu
050 406 0798 www.hannunkone.fi
Hautala Service Oy
Lauttajärventie 135
60800 Ilmajoki
0500 366 644 http://www.hautalaservice.com/
Huolto Särkkä Ky Alaniitynkatu 11
53100 Lappeenranta
0400 347 906 www.huoltosarkka.fi
Kone-Viertola Oy Rajatie 62
60120 Seinäjoki
0500 664 730 www.koneviertola.fi
Konetra Oy Peräläntie 4
87250 Kajaani
044 300 2574 www.konetra.fi
Konehuolto Pasi Törmänen Oy Pororaito 10
96440 Rovaniemi
0400 570 931
Pro-Huolto Ky Takalankatu 2
15800 Lahti
0400 207 109 www.pro-huolto.com
Tekmep Oy Tuulissuontie 8
21420 Lieto
010 321 7980 www.tekmep.fi
Etelä-Savon Työkonehuolto Oy Ratatie 5
50600 Mikkeli
050 354 9661 https://tyokonehuolto.business.site/
Konehuolto Mikael Sabel oy Jänismaantie 7, 67600 Kokkola 0400 564 981

Jälleenmyyjät

Yritys Osoite Puhelin Internet-sivut
Hannun-Kone Oy Rullakkotie 9
80100 Joensuu
050 406 0798 www.hannunkone.fi
Kone-Viertola Oy Rajatie 62
60120 Seinäjoki
0500 664 730
040 579 1654
www.koneviertola.fi

Hallinto

Hallinto

 
Mikko Uusi-Marttila
Toimitusjohtaja
020 766 1501
mikko.uusi-marttila@realmachinery.fi
 
Petteri Eronen
Varatoimitusjohtaja
0400 511 872
petteri.eronen@realmachinery.fi
 
 
Heikki Pohjanpää
Markkinointipäällikkö
0400 586080
heikki.pohjanpaa@realmachinery.fi
 
Miia Saarinen
Taloushallinto
020 734 7447
miia.saarinen@realmachinery.fi

Mervi Saukkoriipi
Myyntisihteeri
020 734 3785
mervi.saukkoriipi@realmachinery.fi

Veera Siuko
Myyntisihteeri
010 841 2642
veera.siuko@realmachinery.fi

Henna Laurila
Myyntisihteeri
010 841 2686
henna.laurila@realmachinery.fi

 
Satu Särkkä
Henkilöstöjohtaja
0400 980 630
satu.sarkka@realmachinery.fi